On-line rozhovor
Odpovědi na vaše dotazy v on-line rozhovoru www.svoboda.info, které jste pokládali Miss Kutnohorska a středních Čech 2009 Lucii Janečkové, si můžete přečíst zde.
Finálový večer

Miss Kutnohorska a středních Čech se v pátek v Tylově divadle v Kutné Hoře stala osmnáctiletá Lucie Janečková ze Zbraslavic. Cenu pro první vicemiss si odnesla Marcela Vovsová z Mělníka a druhou vicemiss se stala Jana Šimáčková z Roudnice nad Labem. Nejvíce přízně se u fanoušků těšila Kristýna Osúchová, protože na základě hlasování SMS získala titul Miss sympatie Kutnohorska a středních Čech. Prohlédnout si můžete fotogalerii z posledních příprav a generálky zde a z následné after párty v Discobaru Jáma zde.
Ohlasy některých aktérů večera najdete tady, zprávu z Radia Region o plánech Lucie Janečkové si můžete vyslechnout zde.

Finalistky soutěže Miss Kutnohorska a středních Čech 2009 ve čtvrtek začaly nacvičovat program pro páteční večer v Tylově divadle v Kutné Hoře. Pár fotek ze čtvrtečního odpoledne najdete zde. Můžete si také prohlédnout medailonky jednotlivých soutěžících a rychlou vědomostní soutěž. Videa najdete zde.

Co se stalo...

Večer patřil Petře Vostrovské

Kutná Hora - Bouřlivá atmosféra, kterou hned na začátku pořádně rozproudilo vystoupení taneční skupiny Rasputin s písní "Lady karneval", provázela páteční volbu Miss Kutnohorska 2008. Večer, který svým vstupem obohatili i houslista Michael Hejč a zpěváci Jan Kalousek a Petr Poláček, nakonec patřil jednadvacetileté Petře Vostrovské z Vrdů, která nejenže zabodovala u poroty, ale evidentně si ji oblíbili i diváci, neboť v SMS hlasovní o titul Miss sympatie obdržela 714 zpráv z celkového počtu 1992 došlých.

Porota pod vedením Kateřiny Hamrové, ředitelky soutěže Miss Junior ČR a SR měla složitý úkol. V klasickém formátu soutěže - módní přehlídka oblečení obchodu Direct USA, volná disciplína, promenáda v plavkách od firmy Šampion Moniky Brožové a módní přehlídka společenských šatů kutnohorského Svatebního salonu IN - totiž musela vybrat šestici dívek, které postoupily do Top finále. Podle svých slov se porotci nenechali strhnout podporou publika, i tak se ale v závěrečné šestici objevily obě dívky zřejmě s nejhlasitější odezvou hlediště: Zuzana Kuntová z Uhlířských Janovic a Petra Vostrovská z Vrdů. Ty doplnily Michaela Dostálová, Sandra Pleskotová, Jana Kratochvílová a Barbora Kořínková. Top finalistky potom měly poslední šanci zapůsobit na porotu v rozhovoru s moderátorem večera Jakubem Železným.

Nejvíce sympatií u poroty získala Petra Vostrovská, které korunku předala Miss Kutnohorska 2007 Barbora Úlehlová. Titulem první vicemiss se může chlubit Barbora Kořínková a druhou vicemiss se stala Jana Kratochvílová. Ovšem to nebyly všechny ceny, které byly v pátek vyhlášeny: Čtyřměsíční SMS hlasování vyneslo titul Miss sympatie pro Petr Vostrovskou a další cenou byla účast jedné z finalistek v soutěži Grand open Miss junior 2008, které se uskuteční 26. listopadu v Národním domě na Vinohradech. "Vítězka Grand open Miss junior 2008 se stane tváří nové kolekce oblečení, které připravujeme," doplnila ředitelka této soutěže a předsedkyně poroty pro Miss Kutnohorska 2008 Kateřina Hamrová. Právě ona si do listopadového finále vybrala Janu Kratochvílovou.

V první chvíli bylo na tvářích ostatních dívek patrné zklamání, ovšem to brzy odeznělo, což dokazuje i výtečná after párty v Discobaru Jáma hotelu Mědínek. Všechny dívky totiž zvítězily, překonaly nervozitu, trému a na slavnostní večer se pečlivě připravovaly. Všechny zvítězit nemohou, ovšem i tak účasti v Miss Kutnohorska 2008 nelitují. "Získaly jsme hodně nových zkušeností," shodly se nakonec.

Ceny

Každá z finalistek dostala od města Kutná Hora tašku, knihu o Kutné Hoře a knihu Obrazy ve Tmě. Slevový kupón do obchodu Narcis Jakuba Ryby v hodnotě 300,- Kč a CD kutnohorské kapely Rybičky 48. Předplatné regionálních novin TEP Regionu. Upomínkové předměty od Městského úřadu Kutná Hora. Slevový kupón od obchodu Direct U. S. A na 50% Mléčné výrobky od Polabských mlékáren.

Miss Kutnohorska: 30 volných vstupů do Big Time Fitnes a vitamíny. Od keramiky Čáp osušku a župan, od Auto Combi jízdní kolo. Předlatné časopisu českopis. Kosmetický balíček od firmy Mary Kay - www.vizazistka.cz

I. vicemiss: 20 volných vstupů do Big Time Fitness a vitamíny. Od Keramiky Čáp župan a osušku. Předplatní časopisu Českopis. Kosmetický balíček od firmy Mary Kay - www.vizazistka.cz

II. vicemiss: 15 volných vstupů do Big Time Fitness a vitamíny. Od keramiky Čáp župan a osušku. Předplatné časopisu Českopis Kosmetický balíček od firmy Mary Kay - www.vizazistka.cz

Miss sympatie: Mobilní telefon od společnosti XXL. Dárkové předměty od společnosti Nokie. Dárkový certifikát od Big Time Fitnness a vitámíny. Župan s osuškou od Keramiky Čáp. Předplatné časopisu Českopis.

Porota

Ing. Tomáš Havlíček – Silnice Čáslav
František Holoubek - Auto Combi Kutná Hora
Miloslava Latislavová – Vydeko Kutná Hora
Ing. Jan Hejra – Drinks Union , pivovar Kutná Hora
Kateřina Šibravová – finalistka soutěže Miss zlatého moku 2008
Tomáš Bušek – Bižuterie Monika
Kuba Ryba – Rybičky 48 , Narcis
Kateřina Srbová – Pekárková – Svatební salón In
Kateřina Hamrová – Miss Junior České a Slovenské republiky
Jaroslav Kulhavý – účastník LOH Peking
Romana Pavelková – finalistka soutěže MISS ČR 2008
Zdenek Čáp – Keramika Čáp a sportovní manager
Hana Kuprová – vizážistka
Michal Pavlík ml. – Kohap Opatovice
Martin Sýkora – AutoTech Praha Vinoř
Iva Kubečková – MPAQ Kutná Hora
Vladimír Košárek – šefredaktor TEP Regionu Kutná Hora
Petr Rychtár – Big Time Fitness
Martin Suchánek – Coca Cola Česká Republika
Barbora Úlehlová – Miss Kutnohorska 2007

Ohlasy

Předsedkyni poroty Miss Kutnohorska 2008 Kateřinu Hamrovou okouzlila hned na začátku taneční skupina Rasputin. "Oceňuji odvahu chlapců, kteří se předvedli v plné kráse," řekla. "Ze strany pořadatelů to byl dobrý tah, diváci se rozproudili hned na začátku," doplnila a pustila se i do hodnocení celého večera: "Slečny byly úžasné, Honza Kalousek byl se svým živým vystoupením s kytarou perfektní. Večer se mi velice líbil, byl svižný, měl spád. Slečnám to moc slušelo, všichni odvedli dobrou práci. Sama vím, co příprava podobné akce obnáší, opravdu smekám klobouk, povedlo se to na výtečnou." Kateřina Hamrová pochválila i výběr finalistek. "Ocenila jsem, že ve finále nebylo tak zvané "ramínko na šaty". Slečny vypadaly velice dobře, asi se jim s vámi vedlo dobře," zdůraznila.

A na základě čeho si vybrala Janu Kratochvílovou pro Grand open Miss junior open 2008? "Diváci sledují program a já se dívám v okamžiky, kde už ostatní ne," naznačila a dodala: "Například se dívám na nohy, sleduji, jak která z dívek je nervozní, když mluví moderátor a ony pózují, zda si mačkají šaty, koušou do rtu a nebo se smějí." Výběr byl ale podle Kateřiny Hamrové složitý. "Všechny byly připravené, krásné, choreografii zvládly a je nesmírně obtížné odhalit, která z nich večer zvládla nejvíce přirozeně."

Petra Vostrovská učí v mateřské škole a v pondělí přijde mezi své děti jako Miss Kutnohorska 2008. "Asi mě čeká hodně gratulací," přemýšlela a slíbila: "Děti se mohou těšit určitě na nějaké bonbony." Cesta až na samotný vrchol byla velice dlouhá: Tři předkola, přehlídky, soustředění a samotný nácvik choreografie v divadle. A co vítězce utkvělo v paměti nejvíce? "Určitě nové zkušenosti, zkouška choreografie. Dokud si to člověk nevyzkouší, tak asi nemůže pochopit, co to je za dřinu," uvedla.

Po zkušenostech z předchozích ročníků se z Petry Vostrovské stává v místním měřítku celebrita. "Podpis jsem ještě nedala," rozesmála se v divadle těsně po konci slavnostního večera. Na svém povolání učitelky v mateřské školce ale nic měnit nebude. "Už se mě tady jeden novinář ptal, jestli opustím povolání učitelky, tak to v žádném případě ne!" zdůraznila.

První vicemiss Barbora Kořínková páteční večer také vstřebávala ještě v šatně. "Bylo to úžasné," svěřila se a přitom zapomněla na únavu: Všechny dívky v divadle strávily dva dny. "Ve čtvrtek to byl docela dril, pět hodin na podpadcích je opravdu náročné," přiznala a poradila: "Ale dalo se to: Nohy nahoru, nějaký pořádný chladící gel a únava byla hned pryč." Úspěch Barbora Kořínková oslavila s rodinou, přítelem a kamarádkou. "Ve škole nás je hodně, možná popřejí kamarádi, ale těch je opravdu jen pár," řekla a naznačila, že už účast v dalších podobných soutěžích neplánuje. "Miss Kutnohorska už je asi poslední, protože jsem na to už asi trochu stará," vysvětlila s nadsázkou, ale nic nevyloučila: "Uvidíme."

Druhá vicemiss Jana Kratochvílová si z divadla odnesla ještě jednu cenu - kutnohorskou soutěž bude reprezentovat 26. listopadu na Grand open Miss junior 2008 v Národním domě v Praze na Vinohradech. "Z účasti v Grand open Miss junior 2008 mám opravdu radost, to je pro mě dnes ta největší cena," přiznala upřímně. Soutěžit přitom bude už za měsíc - zvládne se připravit? "To určitě zvládnu, doufám, že jsem dobře připravená už z Miss Kutnohorska 2008," dodala a vrátila se k slavnostnímu večeru v Tylově divadle. "Malinké komplikace jsme měli s volnou disciplínou, ale atmosféra celého večera byla opravdu nádherná. Myslím, že jsme se sešly dobrá parta a to byl základ pro optimistickou atmosféru, doufám, že zůstaneme kamarádkami," věří Jana Kratochvílová.

O vítězce v porotě rozhodovala i Miss Kutnohorska 2007 Barbora Úlehlová. "Problém jsem velký neměla, ale trochu jsem se trápila," přiznala a naznačila: "Měla jsem nějaké favoritky a dopadlo to dobře. Podle fotek jsem měla tipy, které jsem pak v průběhu večera měnila. Ale nakonec to dopadlo podle mých představ." Korunku předala Petře Vostrovské a tím fakticky skončily její povinnosti v Miss Kutnohorska. "Smutná nejsem, miss budu přeci pořád, jenom starší," usmála se.

Jednotlivé disciplíny dívek hodnotil i Tomáš Havlíček, zástupce firmy Silnice Čáslav. "Večer se mi velice líbil, děvčata byla dobře připravená. Myslím, že mohla vyhrát každá," podotkl a dodal: "Je to nespravedlivé vůči těm, které nevyhrály. Příště by pořadatelé měli připravit více cen." A co na Tomáše Havlíčka nejvíce zapůsobilo? "Rozhodoval jsem se spontánně při jednotlivých disciplínách. Dopředu jsem neměl nic rozmyšleného." A nechal se ovlivnit hlasitým povzbuzováním dívek? "Možná trochu ano, ale snažil jsem se, aby to vliv nemělo. Nakonec si myslím, že to tak i bylo u ostatních porotců. Například nejhlasitější podporu jsem zaznamenal u jedenáctky, která se nakonec neumístila a porota se ovlivnit nenechala," uvedl příklad.

Boj dívek sledovala také Veronika Bendová, Miss Kutnohorska 2005. "Soutěž je rok od roku lepší, letošní ročník se mi moc líbil," ohlédla se za čtyřmi ročníky a doplnila: "Líbí se mi i vítězka." Historicky první Miss Kutnohorska se však v pátek digtafonům novinářů hodně vyhýbala. "Už toho mám dost, navíc mě teď čekají úplně jiné starosti," pohladila si významně bříško.

Na soutěžní zápolení je zvyklý Jaroslav Kulhavý, další člen poroty, který Českou republiku reprezentoval v olympijském závodě horských kol. "Na psychiku to mají holky asi těžší, není jednoduché vystupovat před plným divadlem," uznal olympionik, který si není jist, zda by se na divadelní prkna postavil. "Nevím tedy s jakým číslem," smál se a vyjádřil se i ke svému hodnocení dívek: "Výběr náročný nebyl, od začátku jsem měl vytipovaný užší okruh tří dívek, a to se nakonec potvrdilo. Dopadlo to podle mého očekávání."

Fotky z after párty v Discobaru Jáma Hotelu Mědínek najdete zde.


| Autor: René Svoboda | Vydáno dne 25. 10. 2008 | 5340 přečtení
Starý formát tohoto webu najdete zde.
Vyhledávání

Vyhledat text

Hlavní partneři
Drinks Union

Silnice Čáslav

Pojišťovna Uniqa

Vydeko s.r.o.

Drinks Union

Společnost AUTO-Tech Vinoř, s.r.o.

Kohap s.r.o.

Mravcova pojišťovací agentura

Autocombi Holoubek - Kutná Hora

Cestovní kancelář Autocombi Holoubek - Kutná Hora

DBV-ITL, s.r.o.

Controlling Invest spol. s r. o.

Štěpán Pipek

Bižuterie Monika - Poděbrady

Milko - Polabské mlékárny a.s.Partneři
Kalendář
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.